Sapa - hory severu

Sapa - hory severu
Sapa - hory severu

Trekking na horách

Horské mestečko Sapa je východiskovým bodom pre všetkých, ktorí chcú preskúmať majestátne pohorie severného Vietnamu. Do mesta sa dopravíte vlakom alebo autobusom z Hanoja.

Spoznajte horské kmene

V Sapa má svoje trvalé bydlisko len 10 000 miestnych. Každý deň sem však prúdi domorodí obyvatelia okolitých dedín a veľké množstvo turistov, čo z mestečka vytvára pulzujúca multikultúrne centrum. Každý kmeň v horách má svoj vlastný jazyk, kultúru a zvyky.

Horské kmene
Sapa - hory severu

Vo Vietname žije 54 etnických skupín. Okrem hlavnej skupiny Kinh (Vietnamci) osídľuje SAPu ďalších osem kmeňov. Väčšina domorodcov sa venuje poľnohospodárstvu. Časť z nich sa podieľa na turizme ako sprievodcovia alebo ako predajcovia suvenírov. Odporúčame aspoň jednodňové prespanie na farme pri domorodcov, kde si užijete veľa zábavy a spoznáte naozajstný vidiek.

 

Hora Fan Si Pan
Sapa - hory severu

Trúfate si zdolať najvyššiu horu Vietnamu? "Strechu Indočíny", ako sa inak 3 143metrové vrch prezýva, zdoláte za 2-3 dni. Ak sa na výstup necítite a napriek tomu by ste chceli na najvyššiu horu Sapy vyliezť, choďte lanovkou. Tá bola dokončená v priebehu roka 2015.

Horské túry
Sapa - hory severu

Spoznajte krásnu prírodu a domorodé kmene s miestnym sprievodcom. Navštívte miestne kmene v okolí. Domorodci sú veľmi milí a ústretoví. Väčšina z nich pracuje na ryžových poliach, ktoré vytvárajú jednu z najkrajších prírodných scenérií Vietnamu.

Nedeľný trh Bac Ha
Sapa - hory severu

Bac Ha je najväčším trhom regiónu. Počas nedeľných trhov sa prepája s okolitými dedinami a tisíce domorodcov sa schádzajú, aby mohli obchodovať, jesť a piť. Pre turistov je tu veľký výber ručne vyrábaných suvenírov alebo predaj domorodých krojov. Ak prídete na SAPu v iný deň ako v nedeľu, ponúkajú sa tu aj ďalšie trhy na rôznych miestach.

Pred fotením sa spýtajte o povolenie. Potom by ste mali mať možnosť fotiť zadarmo. Po vyfotení tú fotku nezabudnite ukázať.