Kedy ísť do Vietnamu

Vietnam je vhodný celoročne

Do Vietnamu môžete vyraziť kedykoľvek. Je ale treba brať do úvahy, že nie všetky oblasti budú mať podobné počasie. Na severe je v zime chladnejšie, na horách môže aj snežiť. Na jeseň v stredu Vietname často prší. Juh, kde sú krásne pláže, je z hľadiska počasia najstálejší, ponúka trvalo teplé podnebie.

Nejlepšia doba na dovolenku

Väčšina cestovateľov vyráža do Vietnamu v období jarných mesiacov a leta, kedy je počasie stále s minimálnymi zrážkami. Na jeseň je vhodné navštíviť predovšetkým juh krajiny a horské oblasti Sapa, v zimných mesiacoch sa odporúča cestovať kdekoľvek, okrem horských oblastí na severe.

Kedy ísť  do Vietnamu Halong Bay

Sever - Hanoj, hory a Halong Bay

Severný Vietnam má výrazne rozdielnu zimnú a letnú sezónu. Od decembra do marca tu býva chladno a sucho s priemernými teplotami 17-22 ° C. V zátoke Halong býva nižšia viditeľnosť kvôli ranným hmlám. Letná sezóna je od mája do októbra, v tomto období očakávajte vyššie teploty a zrážky, ktoré bývajú od júla do septembra.

Kedy ísť  do Vietnamu

Horské oblasti Severného Vietnamu

Na horách severe Vietnamu (Sapa, Ha Giang, Bac Ha, Dien Bien Phu) je od októbra do marca obdobia sucha. Od apríla do septembra sa pripravte na občasné dažde. Kvôli nižším teplotám sa neodporúča do týchto miest jazdiť v decembri a januári. Najlepším obdobím na návštevu je marec-máj a september-október. V týchto mesiacoch očakávajte denné teploty 15-30 ° C, v noci 12-20 ° C.

Kedy ísť  do Vietnamu

Stredný Vietnam

Hoi An, Hue, Danang a jaskyne Phong Nha má teplé suché počasie od januára do augusta s priemernou teplotou 30 ° C. V októbri a v novembri očakávajte zvýšenej zrážky v spojení s občasnými tajfúny. Nha Trang (pláže) má dlhšie obdobie sucha (január-september) s vysokými teplotami. Polovicu celoročných zrážok očakávajte od októbra do začiatku decembra.

 

Kedy ísť  do Vietnamu

Južný Vietnam

Južný Vietnam, oblasť okolo Saigone (Ho Chi Minhovo mesto), delty Mekongu a ostrova Phu Quoc alebo Mui Ne sú lokality s vyššími teplotami po celý rok. Teplota sa pohybuje medzi 25-35 ° C. Na juhu Vietnamu je obdobie sucha od novembra až do prelomu mája a obdobie dažďov od júna do októbra.