Ho Či Minovo mesto (Saigon) - Paríž Orientu

Ho Či Minovo mesto (Saigon) - Paríž Orientu
Ho Či Min (Saigon) - Paríž Orientu

Najväčšie vietnamské mesto

Mesto Saigon s príjemnou tropickou klímou je hlavným ekonomickým centrom krajiny. Hoci Saigon získal po roku 1975 nové meno po prvom prezidentovi Hočiminovi, preferujú Vietnamci stále názov Saigon.

Francúzska koloniálna architektúra

Navštívte staré hotely v centre Saigonu, štátne budovy, kostoly a chrámy odvolávajúc posledné dni kolonizácie, vojny, boja za nezávislosť. Skutočná krása v Saigone sa nachádza v prepojení predvojnových pamiatok s modernými stavbami.

palác znovuzjednotenia
Ho Či Minovo mesto (Saigon) - Paríž Orientu

Symbol vlády Južného Vietnamu, a tiež bývalý prezidentský palác, ktorý ukončil svoju pôvodnú funkciu 30. apríla 1975 prerazením brán severovietnamskými tankami a vztýčenie vietcongskej vlajky v 4. poschodí budovy. Medzi kľúčové atrakcie patrí heliport, bar s kasínom, konferenčná sála a hlavne podzemné bunkre s vojnovou sálou.

Tunely Cu Chi
Ho Či Minovo mesto (Saigon) - Paríž Orientu

Vžite sa do úlohy vietcongského partizána a preskúmajte siete podzemných chodieb. Práve tie, ktoré v minulosti obývali odporcovia demokratického Vietnamu s rodinami. Američania nikdy nedokázali odhaliť celú sieť podzemných dedín. V areáli sa nachádza aj strelnica, kde si môžete vyskúšať najrôznejšie strelné zbrane.

Múzeum pozostatkov vojny
Ho Či Minovo mesto (Saigon) - Paríž Orientu

Len málo múzeí na svete ukazuje život civilistov tak naturalisticky, ako toto miesto. Rozsiahla fotodokumentácia obete masakrov priamo od amerických zdrojov, ale aj osudy detí narodených s postihnutím vďaka agent orange. Jednou z ďalších zaujímavostí je zbierka experimentálnych zbraní, ktoré boli v konflikte použité.

Cholon (Chinatown)
Ho Či Minovo mesto (Saigon) - Paríž Orientu

Čínske štvrti nenájdete iba na Západe. V Saigonu ju môžeme nájsť v štvrti číslo 5 a 6. Miesto je pokladnicou chrámov a pagod, medzi tie najznámejšie patrí Pagoda Quan Am alebo Pagoda Thien Hau a dokonca sa tu nachádza aj mešita.

Suveníry sú po celom Vietname takmer totožné. Odporúčame si ich zakúpiť tu, pretože tu aj bez zjednávania nakúpite lacnejšie než na severe.