Vietnam mapa

Hoi An Hanoj Dalat Ho Či Minovo mesto
(Saigon)
Hue delta rieky Mekong Nha Trang Ninh Binh Mui Ne Phu Quoc Sapa Halong Phong Nha Danang Angkor Wat
Hoi An - historická perla Vietnamu
Hoi An - historická perla Vietnamu
Jedným z najzaujímavejších miest vo Vietname je historické mesto Hoi An. Malebné centrum tvorí niekoľko sto historických domčekov, v ktorých nájdete kaviarne, reštaurácie a najrôznejšie umelecké predajne. Jedným z najzaujímavejších miest vo Vietname je historické mesto Hoi An. Malebné centrum tvorí niekoľko sto historických domčekov, v ktorých nájdete kaviarne, reštaurácie a najrôznejšie umelecké predajne.
více
Hanoj - hlavné mesto Vietnamu
Hanoj - hlavné mesto Vietnamu
Hanoj bola vojnami takmer nedotknutá a centrum teda zostalo zachované. Mesto je preslávené skvelým pouličným jedlom a domácky vyrábaným pivom Bia Hoi! V bujarých uličkách starej štvrti objavíte rýchly život tejto staronovej ázijskej metropoly. Hanoj bola založená v roku 1010 ako Thang Long "mesto vzlietajúceho draka". Status hlavného mesta si držala od svojho založenia do začiatku 19. storočia a následne po odchode Francúzov v roku 1954.
více
Dalat - mesto záhrad
Dalat - mesto záhrad
Raňajky s výhľadom do rozkvitnutej záhrady, príjemné počasie a nádherná horská panoráma v Indočíne, to je Dalat. Na odporúčanie francúzsko-švajčiarskeho lekára Alexandre Yersin na konci 19. storočia vybudovali Francúzi toto unikátne horské mesto. V Dalat nájdete najkvalitnejšie ovocie a zeleninu, kávové a čajové plantáže a hlavne hŕbu kvetov, ktoré sa vyvážajú až do Hanoja ako produkty najvyššej kvality. Mesto je preslávené aj vínom "Vang Dalat".
více
Ho Či Minovo mesto (Saigon) - Paríž Orientu
Ho Či Minovo mesto (Saigon) - Paríž Orientu
Mesto Saigon s príjemnou tropickou klímou je hlavným ekonomickým centrom krajiny. Hoci Saigon získal po roku 1975 nové meno po prvom prezidentovi Hočiminovi, preferujú Vietnamci stále názov Saigon. Navštívte staré hotely v centre Saigonu, štátne budovy, kostoly a chrámy odvolávajúc posledné dni kolonizácie, vojny, boja za nezávislosť. Skutočná krása v Saigone sa nachádza v prepojení predvojnových pamiatok s modernými stavbami.
více
Hue - cisárske mesto
Hue - cisárske mesto
Posledná cisárska dynastia Nguyen žila v Hue v rokoch 1802 až 1945. Mesto sa nachádza na hraniciach severného a južného Vietnamu, a preto bolo svedkom mnohých bitiek. Hue sa môže ako jedno z mála miest na svete pýšiť zápisom na zoznam UNESCO hneď dvomi pamiatkami. Nielen Cisársky palác Hue, ale aj miestna unikátna hudba, sú na zozname svetového kultúrneho dedičstva. Hudbu si môžete vypočuť napríklad na lodi plávajúcej po rieke Huong.
více
Mekong - rieka deväťhlavého draka
Mekong - rieka deväťhlavého draka
Delta Mekongu je najväčšou zásobárňou ryže v celom Vietname. Samostatný Mekong by zvládol pokryť spotrebu celej 90miliónovej krajiny a ešte by zostalo na susedov. Najväčšia juhoázijská rieka nesie názov Song Cuu Long čiže rieka deväťhlavého draka. V deviatich prúdoch rieka vo svojej delte vyúsťuje do Juhočínskeho mora.
více
Nha Trang - najznámejšia pláž
Nha Trang - najznámejšia pláž
V Nha Trangu svieti slnko po celý rok a sú tu tiež najnižšie zrážky v celom Vietname. Príjemnú klímu v kombinácii so šesťkilometrovou piesočnou plážou a pokojným morom robí z Nha Trangu populárnu destináciu pre turistov. V Nha Trangu svieti slnko po celý rok a sú tu tiež najnižšie zrážky v celom Vietname. Príjemnú klímu v kombinácii so šesťkilometrovou piesočnou plážou a pokojným morom robí z Nha Trangu populárnu destináciu pre turistov.
více
Ninh Binh - skrytý pôvab vnútrozemia
Ninh Binh - skrytý pôvab vnútrozemia
Ninh Binh je typické vietnamské mestečko, turistom donedávna takmer neznáme. Pokiaľ Vás zaujíma malebný vidiek, navštívte ho cestou z Hanoja do Hue. Vydajte sa na plavbu po prúde rieky pozdĺž ryžových políčok a vápencových skál, ktoré bývali kedysi ostrovy. Niektorí návštevníci dokonca tvrdia, že tieto skaly sú oveľa pôvabnejšie než preslávená zátoka Halong.
více
Letovisko Mui Ne - pláže a kitesurfing
Letovisko Mui Ne - pláže a kitesurfing
Rybárska dedina Mui Ne na juhu Vietnamu sa za posledných 15 rokov zmenila v jedno z najväčších resortových letovísk krajiny. Nájdete tu všetko, na čo si spomeniete. Dokonca i české pivo! Oblasť je obľúbená medzi Windsurfer a Kitesurferovi. Okolité zátoky sú veľmi veterné a poskytujú tak ideálne podmienky pre prevádzkovanie týchto aktivít. Miesto je vyhľadávané batôžkarmi pre svoju uvoľnenú atmosféru.
více
Ostrov Phu Quoc - TOP pláže Vietnamu
Ostrov Phu Quoc - najkrajšie pláže Vietnamu
Donedávna neznámy ostrovček na juhu krajiny sa na turistické mapy dostal len nedávno. Nachádza sa tu údajne jedny z najkrajších pláží Vietnamu. Ostrov je známy pestovaním čierneho korenie a výrobou rybacej omáčky nước Mam. Návštevníci ostrova väčšinou netušía, že toto miesto bolo 50. rokoch minulého storočia skôr peklom na zemi. Ostrov totiž slúžil ako väzenie pre politických väzňov, ktorí odporovali francúzskej nadvláde.
více
Sapa - hory severu
Sapa - hory severu
Horské městečko Sapa je výchozím bodem pro všechny, kteří chtějí prozkoumat majestátní pohoří severního Vietnamu. Do města se dopravíte vlakem nebo autobusem z Hanoje. V Sapa má své trvalé bydliště pouze 10 000 místních. Každý den sem však proudí domorodí obyvatelé okolních vesnic a velké množství turistů, což z městečka vytváří pulzující multikulturní centrum. Každý kmen v horách má svůj vlastní jazyk, kulturu a zvyky.
více
Zátoka Halong - Siedmy div sveta
Zátoka Halong - Siedmy div sveta
Zátoka Halong je proslavena tisíci skalnatými ostrůvky vynořujícími se ze smaragdového moře. Nedílnou součástí jsou vápencové jeskyně plné obřích krápníků. Od roku 1994 je na seznamu UNESCO. Do zátoky se vydejte na jedné z lodí, které operují z města Halong. Doporučujeme dvoudenní výlet s přespáním.
více
Phong Nha - najväčšia jaskyňa sveta
Phong Nha - najväčšia jaskyňa sveta
Národný park Phong Nha je považovaný za jedno z najzaujímavejších miest Vietnamu. Aj napriek tomu, že sa za posledné roky stáva turistickým centrom, stále tu máte najlepšiu šancu vidieť nedotknutú džungľu. O obrovských rozmeroch jaskýň vo Phong Nha sa vedelo už skôr, ale až v roku 2009 potvrdili britskí odborníci, že Hang Son Doong je tou najväčšou na svete. Niet divu, že tento región priťahuje expedície z celého sveta.
více
Danang - prístavné mesto
Danang - prístavné mesto
Aj keď je Danang oveľa menšia ako Hanoj alebo Saigon, zaujme Vás svojimi obyvateľmi, ktorí patria medzi najviac priateľských vo Vietname. Dokonca ani pouliční predavači Vás nenútia ku kúpe svojho tovaru. Z Danangu sa stáva veľkomesto vďaka svojej obľúbenosti u obchodníkov, podnikateľov a tiež silne rastúcej komunite emigrantov. V centre narazíte na moderné mrakodrapy, okolo mestskej pláže My Khe zasa na svetoznáme päťhviezdičkové hotely.
více
Angkor Wat - Kambodža
Angkor Wat - Kambodža
Chrámy v Angkoru jsou jednou z nejdůležitějších kulturních památek v jihovýchodní Asii. Angkor byl jedním z největších měst na světě v době vrcholu khmérské civilizace. Od roku 1992 je Angkor Wat zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.
více