Ako sa zbaliť do Vietnamu?

Jak se sbalit?

Často sa stretávame s klientmi, ktorí sa nás pýtajú, čo si so sebou majú zabaliť. Zásadné je si uvedomiť, do akej časti Vietnamu idete, a tiež obdobie, v ktorom krajinu navštívite. U pobytu v horách zvážte pevnejšiu obuv a oblečenie vhodné pre mierne chladné počasie.

Kufor alebo batoh?

Pri balení majte na mysli, aký je Váš cieľ cesty a kde budete spať. Pri využití dopravy miestnym vodičom odporúčame cestovať komfortne s kufrom, pri častej výmene rôznych dopravných prostriedkov je vhodnejšie batoh.

Ako sa zbaliť do Vietnamu

Doporučený zoznam vecí

Do Vietnamu cestujte naľahko, počasie je miernejšie ako u nás. odporúčame:

topánky na vychádzky ♦ príručný batoh ♦ oblečenie s dlhým rukávom a nohavice pre návštevu posvätných miest ♦ vzdušné sandále alebo žabky ♦ tričká, vzdušné košele, kraťasy, oblečenie vhodné do tepla ♦ mikinu v prípade návštev hôr ♦ plavky, uterák, ak nebudete na hoteli ♦ krém na opaľovanie ♦ osobné a základné lieky ♦ slnečné okuliare s UV filtrom.

Ako sa zbaliť do Vietnamu

Veci, ktoré je lepšie kúpiť až vo Vietname

Vo Vietname je oblečenie veľmi lacné, nemusíte si preto lámať hlavu, ak doma niečo zabudnete.

Pokrývka hlavy na ochranu proti slnku sa dá nahradiť ryžovým klobúkom ♦ pláštenka ♦ oblečenie všetkého druhu ♦ hygienické potreby ♦ repelent (odporúčame kúpiť vo Vietname, slovenské repelenty nefungujú) ♦ rúška proti prachu.

Nezaťažujte sa praním, vo Vietname fungujú všade 24hodinovej práčovne, ktoré Vám vyperú 1 kg oblečenie za 10 000 VND (cca 0,03 €).