Nápoje

Káva, čaj, nealko

Môžete tu ochutnať kvalitnú kávu, ktorej pestovanie a konzumácia má vo Vietname veľkú tradíciu. Skvelé sú tiež čaje. Výber nápojov z tropického ovocia je rovnako veľmi bohatý.

Pivo a ostatné

Medzi najpopulárnejšie nápoje vo Vietname patrí kvalitná káva, miestne pivo Bia Hoi a osviežujúce ovocné nápoje a čaje. Ochutnajte tiež miestne červené víno, ktoré sa pestuje v oblasti Dalat.

 

Jedlo a pitie vo Vietname

Tradičné nápoje

Káva patrí medzi tradičné nápoje vo Vietname. Vietnamská káva sa necháva odkvapkávať v špeciálnom filtri pre jednotlivé hrnčeky. Ďalej majú Vietnamci radi zelený čaj, ktorý často nahrádza pitnú vodu. Veľmi obľúbené sú aj nápoje z rozmixovaného ovocia Sinh To, citronáda, bubble tea a ľadová cukrová trstina. Voda z vodovodu nie je vhodná na konzumáciu, nahrádza sa balenou vodou.

Vietnam dodáva kávu pre spoločnosti Nestlé alebo Starbucks. Pravdepodobne sa teda z kávou z Vietnamu stretávate častejšie, než ste si mysleli.

Jedlo a pitie vo Vietname

Alkoholické nápoje

Mot, Hai, Ba, Dzooo! Tento pokrik vo vietnamčine znamená Na zdravie! a je súčasťou každého alkoholového prípitku. Bia Hoi, čiže čapované pivo, je vo Vietname najobľúbenejším alkoholom. Reštauráciu, bar alebo pouličné bary nájdete naozaj všade. Na vidieku narazíte na domáce ryžové víno, ktoré sa pije v kruhu ľudí z veľkého džbánu rákosovou slamkou. V meste Dalat sa vďaka Francúzom pestuje a vyrába obstojné víno. Tradičným tvrdým alkoholom je vietnamská vodka.