Užitočné rady

Naplánujte si Vašu cestu do Vietnamu starostlivo. Predídete tak zbytočným nedorozumeniam, ušetríte peniaze, čas a veľa nervov.

Pripravili sme pre Vás zoznam užitočných rád a informácií, ktoré sa celkom iste budú hodiť pre pobyt v tejto exotickej krajine.

Nápoje

Medzi najpopulárnejšie nápoje vo Vietname patrí kvalitná káva, miestne pivo Bia Hoi a osviežujúce ovocné nápoje a čaje. Ochutnajte tiež miestne červené víno, ktoré sa pestuje v oblasti Dalat.

Víza Vietnam

Víza do Vietnamu jednoducho, rýchlo a bez poplatku. Cestovná kancelária GO2 zabezpečuje víza ZADARMO klientom, ktorí využijú našich služieb (pozemný program). Najčastejšie sú jednomesačné turistické víza.

Slávnosti a sviatky

Vietnamské sviatky sú dobrou príležitosťou, ako spoznať miestne tradície, lebo ide stále ešte o čistý kultúrny zážitok, ktorý nie je narušený žiadnymi umelými turistickými atrakciami.

Príroda

Príroda vo Vietname je veľmi rozmanitá. Nájdete tu prekrásne hory, riečne delty, tropické ostrovy a úchvatné pláže. Malebné sú predovšetkým vietnamské ryžové polia na severe a v strede krajiny.

Peniaze a služby

Hlavnou vietnamskou menou je Dong (VND).  1 000 DONG je približne 0,04 €. Bankovky vo Vietname sú papierové v sumách 500 až 5 000 a plastové s hodnotami 10 000 až 500 000.

Očkovanie a bezpečnosť

Očkovanie pre cestu do Vietnamu nie je povinné, medzi odporúčané patrí žltačka A + B, brušný týfus a tetanus. Nepite vodu z kohútika a používajte iba čistý ľad vyrobený z pitnej vody. Jedlo je čerstvé a chutné, stravovanie bezproblémové.

Nakupovanie vo Vietname

Vietnam je skvelé miesto na nakupovanie. Odporúčame vydržať s nákupy do konca zájazdu. Na konci dovolenky lepšie pochopíte ceny tovaru vo Vietname, naučíte sa správne zjednávať a prečo priberať záťaž do kufra hneď na začiatku?

vietnamská kuchyňa

Vietnamská kuchyňa patrí medzi najlepšie hodnotené na svete a za posledné roky zažíva veľký boom aj na Slovensku. Ochutnávka miestnych pokrmov, ako je hovädzie polievka Pho Bo, bagety Banh Mi alebo rezance Bun Cha, je bezpochyby súčasťou každej dovolenky vo Vietname.

Čo vo Vietname

Dramatické hory severu, vyhlásené pláže od pobrežia stredu na juh, historické mestečká v centrálnej časti a odlišnej kultúry 54 národov. To všetko Vietnam v skratke ponúka. Okrem iného je možné pri dovolenke navštíviť aj chrámový komplex Ankor Wat (Kambodža).

Letenky Vietnam

Rezervujte letenky do Vietnamu bez rezervačných poplatkov s garanciou najlepšie ceny. Využitím vnútroštátnych preletov ušetríte nielen peniaze, ale aj čas pri presunoch medzi miestami. Naše znalosti miestneho prostredia a dlhodobá špecializácie na Vietnam Vám prídu vhod.

Pages