Danang - prístavné mesto

Danang - prístavné mesto
Danang - prístavné mesto

Východiskový bod medzi Hue a Hoi An

Aj keď je Danang oveľa menšia ako Hanoj alebo Saigon, zaujme Vás svojimi obyvateľmi, ktorí patria medzi najviac priateľských vo Vietname. Dokonca ani pouliční predavači Vás nenútia ku kúpe svojho tovaru.

Vyhliadky do budúcnosti

Z Danangu sa stáva veľkomesto vďaka svojej obľúbenosti u obchodníkov, podnikateľov a tiež silne rastúcej komunite emigrantov. V centre narazíte na moderné mrakodrapy, okolo mestskej pláže My Khe zasa na svetoznáme päťhviezdičkové hotely.

Mramorové hory
Danang - prístavné mesto

Päť skalnatých výbežkov ležiacich v osídlenej oblasti Danang predstavuje päť základných elementov. Navštíviť všetky v jeden deň je fyzicky veľmi náročné, pri nedostatku času odporúčame iba tú najväčšiu: Thuy Moc, na ktorej sa nachádza aj jaskyňa so vstupom do pekla. Všetky hory majú pagody alebo jaskynné svätyne.

Pláž My Khe
Danang - prístavné mesto

Vo dne takmer nedotknutá mestská pláž Danangu bola v čase vojen veľmi obľúbená u Američanov. Miestni obyvatelia sem chodia relaxovať po celodennom pracovnom nasadení, preto je pláž popoludní zaplnená. Je to tiež ideálne miesto na opaľovanie.

Opičia hora
Danang - prístavné mesto

Namiesto pôvodnej americkej vojenskej základne ponúka na svojom vrchole ohromujúci pohľad na Danang a okolie. Cestou na vrchol nezabudnite navštíviť chrám Linh Ung s najväčšou sochou Budhu vo Vietname (67 m).

Zábavný park Ba Na
Danang - prístavné mesto

Západne od Danangu sa nachádza hora Ba Na, na ktorej mali Francúzi letovisko prezývané "Danangský Dalat". Na jej vrchole bol pred pár rokmi postavený európsky hrad, v ktorom nájdete zábavné a relaxačné centrum. Na hrad sa dostanete lanovkou, ktorá je najdlhšou jednolanovou dráhou na svete.

Ak máte v pláne navštíviť stredný Vietnam, je medzinárodné letisko Danang tou najlepšou voľbou.