Počasie Vietnam

Tri tváre počasie vo Vietname

Cestovať do Vietnamu je možné celoročne. Je však potrebné počítať s nasledujúcim. V horách Sapa je v decembri a januári chladno. Na juhu (Saigon) a horách Sapa je daždivo v auguste. V Hue je daždivo v októbri a novembri.

Kdy tedy vyrazit do Vietnamu?

Odporúčame zvoliť si obdobie jari alebo jesene. Ak neplánujete navštíviť hory severu, alebo Vám nevadia nižšie teploty, môžete ísť aj v zime (december, január). Naopak neodporúčame koniec leta, mesiac august.

Počasie Vietnam

Nejlepší termín pre návštevu Vietnamu

Vietnam je možné navštíviť celoročne. Chladnejšie počasie panuje na severe - Hanoj a hory Sapa v zime (10-20 ° C). V strednej časti Vietnamu a na juhu sa môžete ohriať, kde je stálych 25-30 ° C, slnečno a bez dažďa. Na jar a na jeseň je príjemne aj na severe, pripravte sa na občasné prehánky v strede krajiny.

Počasie Vietnam

Severný Vietnam - počasie

Medzi najpríjemnejšie obdobie patrí jar (od marca do apríla) a jeseň (od októbra do novembra). Leto býva teplé a zima chladnejšia vďaka vlhkosti vzduchu (na horách môžu byť teploty pod 15 ° C - nezabudnite, že Vietnamci nepoznajú kúrenie). Na horách v zime ojedinele napadne sneh, čo je hlavnou atrakciou pre miestnych.

Kúpte si vietnamský bambusový klobúk. Chráni pred slnkom i dažďom. Klobúk je skladný a cenovo veľmi dostupný k dostaniu všade v uliciach.

Počasie Vietnam

Stredný Vietnam - počasie

Stredný Vietnam je typický striedavým obdobím sucha a vlhka. Rovnako ako na severe, sa tu v lete môžu vyskytnúť príležitostné tajfúny. Výhodou stredného Vietnamu je kombinácia trópov (južný Vietnam) a subtrópov (severná Vietnam), teda je tu teplo po celý rok (priemerne 30 ° C). Hlavným obdobím dažďov je sezóna od októbra do decembra.

 

Počasie Vietnam

Južný Vietnam - počasie

Južná časť Vietnamu je obľúbený medzi milovníkmi oddychu na pláži. Najvyhlásenejšej lokalitou je ostrov Phu Quoc, ktorý v mnohom predčí známe plážové destinácie v Thajsku. Juh Vietname je najlepšie navštíviť v priebehu novembra do marca. Počítajte tu so striedavým obdobím sucha a dažďov. Vysoká vlhkosť tu panuje hlavne v júni a júli (75-85%). Obdobím dažďov je máj až november.