Príroda

Rozmanitá krajina

Príroda vo Vietname je veľmi rozmanitá. Nájdete tu prekrásne hory, riečne delty, tropické ostrovy a úchvatné pláže. Malebné sú predovšetkým vietnamské ryžové polia na severe a v strede krajiny.

Vietnam neznámy

Náhorné plošiny na severe krajiny s hustými lesmi a vodopádmi, krásne pláže, vápencové jaskyne a tisíce malých ostrovčekov pri severnom pobreží patria medzi menej známe miesta Vietnamu, ktoré smelo konkurujú aj Thajsku.

Príroda

Pláže a more

Krásne pláže sú jedným z dôvodov, prečo navštíviť práve Vietnam. Najkrajšie sú pláže na juhu na ostrove Phu Quoc. V centrálnej časti krajiny môžete relaxovať na mestských plážach Nha Trang (vhodné na potápanie) alebo u starodávneho mesta Hoi An. Prevádzkujete surfing a podobné športy alebo sa venujete potápanie, prípadne šnorchlovaniu? Potom vyrazte do Mui Ne.

Príroda

Hory

Veľká časť Vietnamu je hornatá s najvyšším pohorím na severozápade. Tieto hory patria medzi najvyššie v Indočíne. Niektoré odľahlé horske oblasti vo Vietname stále zostávajú nepreskúmané. Návšteva vodopádov, pešie výlety, výlety na motorkách a poznávanie domorodých horských kmeňov a ich kultúry na severe patrí k tomu najzaujímavejšiemu vo Vietname.

Fan Si Pan, najvyššia hora Vietnamu, je 3 143 m vysoká a čaká na pokorenie tými najzdatnejšími.

Príroda

Národné parky Vietnamu

Vietnam má celkom tridsať národných parkov. Phong Nha-Ke Bang je oficiálne uznaný ako miesto svetového dedičstva UNESCO. Ďalšie dva národné parky, Ba Be a Cat Tien sú považované za budúcich adeptov na priradenie do tohto prestížneho zoznamu. Medzi známe parky patrí Cat Ba alebo Cuc Phuong, ktoré vďaka výbornej dopravnej dostupnosti z populárnych turistických atrakcií patria medzi tie najviac navštevované.

V NP Phong Nha nájdeme najväčšiu jaskyňu na svete - Hang Son Doong. Svojou veľkosťou prehltne celý newyorský Manhattan vrátane mrakodrapov.

Príroda

Rieky Vietnamu

Najdôležitejšími riekami Vietnamu sú na juhu Mekong a na severe Červená rieka. Menej známa Červená rieka je Vietnamcami považovaná ako kolíska ich civilizácie. Na jednej z najznámejších riek v Ázii - Mekongu (vietnamsky,, rieka deviatich drakov ") sa pravidelne uskutočňujú preslávené farebné plávajúce trhy. Pri brehoch Mekongu sa stretnete s multikultúrnou populáciou.

Príroda

Flóra

Ruže, orchidey, chryzantémy, fuchsie alebo ibišteky, tieto rastliny možno nájsť v botanických záhradách v Dalat. Lotosové kvety a lekná najčastejšie dopĺňajú prírodné prostredie historických pamiatok od Hue na sever. V období sviatku Tet vám neunikne krása rozkvitnutých sakur a vôňa kumquatových kríkov.

Príroda

Fauna

V odľahlých oblastiach centrálneho vnútrozemia je možné vidieť slony, medvede, tigre a leopardy. Tieto zvieratá sú bohužiaľ vďaka pytliactve na pokraji vyhynutia. Medzi jedinečnú faunu, ktorú môžete vidieť vo Vietname, patrí vietnamský bažant, morský krokodíl, nosorožec jávsky alebo dhoul (divý pes). Vo voľnej prírode sú často vidieť opice makaky a giboni.