Hoi An - historická perla Vietnamu

Hoi An - historická perla Vietnamu
Hoi An - historická perla Vietnamu

Najkrajšie mesto Vietnamu

Jedným z najzaujímavejších miest vo Vietname je historické mesto Hoi An. Malebné centrum tvorí niekoľko sto historických domčekov, v ktorých nájdete kaviarne, reštaurácie a najrôznejšie umelecké predajne.

Centrum vietnamskej módy

Jedným z najzaujímavejších miest vo Vietname je historické mesto Hoi An. Malebné centrum tvorí niekoľko sto historických domčekov, v ktorých nájdete kaviarne, reštaurácie a najrôznejšie umelecké predajne.

Stará štvrť, centrum
Hoi An - historická perla Vietnamu

Ako keby sa zastavil čas. Tak vyzerá centrum Hoi Anu. Nachádza sa tu okolo 800 zachovaných domov z 16. storočia (UNESCO). Hoi An bol vo svojej dobe jedným z najvýznamnejších prístavov. Centrum doporučujeme navštíviť ako ráno, tak aj večer za svitu lampášov. Spoznáte tak dve tváre jedného čarovného mesta.

Pláž Cua Dai
Hoi An - historická perla Vietnamu

Jedna z najkrajších vietnamských pláží ponúka vo všedné dni dostatok priestoru pre relaxáciu. Pláž s palmami je veľmi pokojná. Nájdete tu veľký výber vodných športov, medzi najpopulárnejšie patrí jazda na vodnom skútri.

Slavný chrámový komplex My Son
Hoi An - historická perla Vietnamu

Čamské chrámy My Son, nachádzajúce sa neďaleko Hoi Anu, sú prirovnávané k kambodžskému Angkor Watu. Posvätné miesto, ktoré je na zozname UNESCO, bolo osídlené od 4. do 13. storočia Camy a za vojny tu mal základňu Viet Cong. Do My Son sa môžete dostať na lodi, odporúčame prísť na východ slnka.

Kurz varenia
Hoi An - historická perla Vietnamu

V Hoi Anu sa nielen skvele najete, ale miestne špeciality si môžete skúsiť sami pripraviť. Reštaurácie ponúkajú kurzy varenia pre všetkých, ktorých zaujíma kuchyňa stredného Vietnamu. K výberu sú kurzy na pol dňa (jedlá s ryžovým papierom) a jednodňové (polievky), súčasťou kurzu je návšteva trhoviska.

Požičajte si bicykel - centrum Hoi An je pre cykloturistiku ako stvorené. Vydajte sa napríklad na výlet k moru. Pri pláži Cua Dai sú bezpečné úschovne na bicykle.