Novinky

Cestopisné prednášky GO2

Pozvánka na prednášky GO2

Chystáte sa na Srí Lanku, Maldivy, na Bali, do Austrálie alebo Mexika a hľadáte informácie a zaujímavosti o týchto krajinách?
Boli ste v týchto destináciách a chcete si s nami na tieto krajiny zaspomínať?
Príďte medzi nás!

Kam?

klub cestovateľov
Masarykovo nábrežie 22, Praha 1 (neďaleko Národného divadla)

telefón: 734 322 729

Kedy?

27.9.2016, 18: 30- prednáška o Austrálii - Petr Musílek

Počas tejto prednášky sa v okamihu prenesiete na najzaujímavejšie miesta Austrálie, dozviete sa mnohé o kultúre i životnom štýle tohto mladého národa, budete žasnúť nad bohatosťou, vynaliezavosťou aj originalitou miestnej prírody, a navyše vám ukážeme miesta, ktoré sme objavili pri osobnom prieskume. Cestovatelia sami sebe - prezradíme cenné rady a triky, ako cestovanie v Austrálii výrazne zlacniť, aké destinácie navštíviť pri obmedzenom čase, a aké aktivity zvoliť, aby ste si za málo peňazí užili čo najviac muziky.

4.10.2016, 18:30 - prednáška o Srí Lanke a Maldivách - Věra Kusá, Filip Žitník

Počas prednášky Vám predstavíme exotický ostrov Srí Lanku - krajinu kokosových paliem, slonov, čaju a korenia. Nahliadnete do života a kultúry miestnych obyvateľov, ocitnete sa na horskej vysočine uprostred čajových plantáží sira Liptona a v koloniálnych mestách na Vás dýchne atmosféra dávnych čias. Ukážeme Vám tisíce rokov staré pamiatky, ktoré rozhodne stojí za to navštíviť. Poradíme Vám, ako precestovať Srí Lanku v relatívne krátkom čase, nazbierať maximum zážitkov a nezruinovať pri tom Vaše bankové konto. Túžite po dovolenke snov na Maledivách? Maledivy nie sú len biele pláže a tyrkysový oceán, ale aj bohatý podmorský svet a ostrovy s domorodým obyvateľstvom a pestrofarebnými domčekmi. Pomôžeme Vám zorientovať sa v ponuke rezortov a typov ubytovania a poradíme na základe akých kritérií sa rozhodovať pri výbere dovolenky.

18.10.2016, 18:30 - prednáška o Mexiku - Veronika Hájková

Počas prednášky vás zavedieme do Mexika a ukážeme si najzaujímavejšie miesta, ktoré by ste si pri svojej návšteve tejto rozmanitej krajiny rozhodne nemali nechať ujsť. Zameriame sa na polostrov Yucatán, kde vám ukážeme indiánsky prales Chiapas, z ktorého pochádza chia semienka, koloniálne mestá, národné parky so svojou exotickou faunou a flórou a tiež nezabudnuteľné pobrežia. Poradíme vám, na čo sa zamerať, ako sa v krajine orientovať a tiež ako ušetriť čas a peniaze.

8.11.2016, 18:30 - prednáška o Bali a Indonézii - Ada TZONEV

Počas prednášky sa v okamihu prenesiete na exotické ostrovy na druhom konci sveta, osem stupňov nad rovníkom. Dozviete sa o kultúre a životnom štýle miestnych, o ich náboženstve a zvykoch. Ukážeme Vám miesta, ktoré by ste na svojej ceste po Indonézii nemali minúť, miesta nedotknuté masovou turistikou, pláže a piesky rôznych farieb, malebné terasovité políčka a tiež miesta, kam vyraziť za nočným životom. Poradíme Vám, kde sa dá výrazne ušetriť a aké destinácie zvoliť, ak máte len obmedzené množstvo času. Ukážeme Vám, ako sa orientovať na ostrove Bali a vôbec všeobecne v Indonézii.

Vstupné: 2,5 EUR